Praktyka mindfulness jest nam zwyczajnie potrzebna.

Potrzebujemy radości, szczęścia i spokoju, które ofiarowuje nam uważność. One nas wzmacniają, wzbogacają życie, intensyfikują widzenie i odczuwanie świata.
Jak możemy je praktykować? Każda czynność, jaką wykonujemy w codziennym życiu może stać się nieformalną praktyką uważności.

„…Każdy z nas chodzi, je, korzysta z ubikacji i śpi. Jeżeli umysł i ciało są ze sobą w pełni połączone, wszystkie te rzeczy możemy jednak robić w znacznie głębszy sposób. Gdy idziesz, miej kontakt z Ziemią i cudami życia. Gdy jesz, miej kontakt ze spożywanym prze siebie jedzeniem i z osobami, które siedzą wokół ciebie przy stole. Jeżeli będziesz praktykować w taki sposób, otaczający cię ludzie to poczują, a ty będziesz się cieszyć ich obecnością. Możesz chodzić, siedzieć i jeść w uważny sposób. Praktykuj niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Twoją praktyką może być wyłącznie to, co robisz. Nie musisz jej nadawać żadnej zewnętrznej formy.

Gdy siedzisz, rozluźnij się i emanuj pięknem. Gdy idziesz, rób to ze spokojem i z radością. Oddychaj uważnie a na innych ludzi patrz z uwagą i współczuciem…”
Thich Nhat Hanh “Spokój umysłu”.
Kiedy jesteś uważny doceniasz.
Kiedy doceniasz, jesteś wdzięczny.
Kiedy jesteś wdzięczny jesteś szczęśliwy.
Jeśli chcesz być szczęśliwy, bądź uważny!