Witaj!

Nazywam się Monika Kużelewska-Turczynowicz. Swoją przygodę z Mindfulness rozpoczęłam wiele lat temu. Pozwól, że opowiem Ci kilka słów o sobie.

Zanim w moim życiu pojawiła się uważność, nie rozumiałam co znaczy usiąść i poczekać. Każdego dnia gdzieś goniłam – w życiu, w mojej głowie. Bez końca wracałam do tego, co już za mną, i pędziłam bezwiednie do tego, co nieznane, a co jeszcze mnie czeka.

W końcu przyszedł czas, w którym zrozumiałam, że wiele mi umyka, a codzienność przepełniona bezzasadną gonitwą nie może być tak po prostu przeżyta w pełni. I oto jestem! Po latach praktykowania uważności sama ze sobą, latach kursów i odbytych praktyk,
a w końcu – stworzonych programów medytacyjnych i produktów do medytacji, przeprowadzonych warsztatów i społecznych projektów opartych o uważność.

Z wykształcenia jestem pianistką – wrażliwym muzykiem, dla którego dziś jednym z ważniejszych dźwięków w życiu jest dźwięk dzwonka medytacyjnego. Po przygodzie z muzyką przyszedł czas na psychologię kliniczną i studia podyplomowe na kierunku „Uważność i Współczucie. Badania i psychoterapia”. Od kilku lat mam ogromną przyjemność wykładać ten przedmiot na uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Szerzeniem wiedzy o uważności zajmuję się również poza uczelnią. W 2017 roku założyłam Fundację “Lepiej Żyć Lepiej”, której nadrzędnym celem jest rozwój mindfulness w Polsce. W tym samym roku, roku dla mnie przełomowym, założyłam Mindfulness Warszawa, aby móc skutecznie wspierać innych w podnoszeniu jakości i komfortu życia.

Od początku mojej pracy w Fundacji i Mindfulness Warszawa zrealizowałam wiele kursów i sesji indywidualnych, a także projektów dla firm. Mindfulness pomaga nam zatrzymać się, złapać nieco oddechu i dystansu od nierzadko przytłaczającej nas rzeczywistości. Podczas praktyki uczymy się, jak radzić sobie z emocjami, które nas niszczą i obniżają nasze dobre samopoczucie. Uczymy się je przyjąć, przepracować, wyjść z nich, by na nowo cieszyć się tym, co mamy, co daje nam świat.

Spotkania z Wami pomogły mi dojrzeć do kolejnego kroku. W 2019 roku stworzyłam swój pierwszy społeczny projekt na portalu społecznościowym. Celem prowadzenia tej grupy było zapoznanie z mindfulness jak największej ilości osób. Jednoroczny
(z założenia) projekt stał się popularniejszy, niż mogłam się tego spodziewać! W tej chwili w naszej medytacyjnej grupie jest niemal 2000 osób, które niezmiennie korzystają ze stworzonego projektu medytacyjnego. Wielu z nich spotykam dziś na moich kolejnych kursach, z wieloma spotykam się bezpośrednio w czasie organizowanych odosobnień medytacyjnych. I za to wszystko jestem pełna wdzięczności!

Niezmiennie pracuję nad tym, by pomóc jak największej liczbie osób wrócić na łatwiejsze tory w życiu. Wspólnie, poprzez praktykę, borykamy się ze swoimi problemami, słabościami i brakiem możliwości pełnego przeżywania. Medytujemy, by codzienność była przyjemnym doświadczeniem, a nie pełnym stresu czasem, który i tak mija, bez względu na to, jak go przeżywamy.

A bardziej formalnie… Jestem certyfikowanym trenerem Mindfulness w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course) oraz podejściu CBLC (Compassion Based Living Course). Szkolę przyszłych nauczycieli uważności przy Mindfulness Association Polska. Jestem również trenerem kursu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy), certyfikowanego przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, dedykowanemu zapobieganiu nawrotom depresji i stanów obniżonego nastroju.

Miło Cię tu gościć! Zapraszam do wspólnej przygody ze światem uważności.

Sprawdź moje projekty:

Medytacyjny Dom Pracy Online

Niepoważni uWażni

Wchłanianie Dobra

Cicha przyjaźń z chwilą obecną