Praktyka Metta jest medytacją, w której czynnie pielęgnujemy pozytywne, emocjonalne nastawienie zarówno wobec innych, jak i wobec siebie.

Mówimy tu o życzliwości, dobroci, serdeczności i współczuciu, wyrozumiałości, wybaczaniu oraz wdzięczności.

Praktyka ta pomaga nam harmonizować relacje z innymi, ale również, czy też – przede wszystkim – ze sobą.

Po raz pierwszy wykonywałam tę praktykę wiele lat temu na kursie self-compassion. Przez dwa tygodnie codziennie siadałam do Metty nie mogąc pojąć, że można wobec siebie żywić pozytywne uczucia. To był jeden z bardziej transformujących okresów w mojej praktyce i życiu. Zmienił mnie na zawsze.?

I właśnie w związku z tym, chcę zaproponować Wam to samo. Metta Maraton na czas kwarantanny.

Siadamy codziennie o 6.30 rano i robimy praktykę Mettę. Spotykamy się w grupie Niepoważni uWażni, za pośrednictwem której prowadzę transmisję na żywo, do której możecie dołączać.

Link do grupy: Niepoważni uWażni

Czasem nasza praktyka będzie taka sama, czasem troszkę inna, a z czasem pojawi się starożytna instrukcja, którą będę czytała przed praktyką. Ale najważniejsze, to poczuć w sobie, to co niesie za sobą Metta. Te jakości, które wysyłamy do siebie i innych. Głęboko w ciele, głęboko w sercu.

Możesz też usiąść do praktyki później, nagranie przez jakiś czas będzie na Niepoważnych dostępne dla wszystkich. Ale energii grupy praktykującej razem nie da się niczym zastąpić.?

Inspirujący poranek “zanim wstaną wszystkie ŝpiochy” ? dziękuję i dobrego dnia!

  • Tomasz

Dzisiejszą możliwość otoczenia kręgiem miłującej dobroci większej ilości osób przyjęłam z ogromna radością. Taki balsam na cały dzień.

  • Agnieszka

Jestem po…. Teraz wieczorem…. Dziękuję ❤️ dużo spokojniejsza ?

  • Aneta

Wczoraj wieczorem usiadłam, tak prawie razem z Wami i dzięki temu spokojnie zakończyłam bardzo ciężki dzień. Dziękuję bardzo. ?

  • Agata