Jeżeli uważasz, że praktykowanie uważności nie jest dla Ciebie, bo jesteś zbyt zajęta/zajęty –  ten projekt jest właśnie dla Ciebie!:) Kieruję go do ludzi, którzy nie mają czasu, do zagonionych, zmęczonych, rozpamiętujących przeszłość i martwiących się o przyszłość. Niepoważni uWażni są więc dla nas wszystkich! Absolutnie wszystkich!?

Dla początkujących, amatorów i ciekawskich – do spróbowania, posmakowania, doświadczenia korzyści płynących z bycia uważnym. Nie jesteś przekonana/ny, czy to dla Ciebie? Zacznij od paru tygodni i sprawdź! 🙂

Dla praktykujących uważność – wspaniała przygoda, aby codziennie pamiętać o byciu uważnym i praktykować umysł początkującego.

Dla niedowiarków i oponentów – na Was zależy mi szczególnie 🙂 Spróbujcie, a zobaczycie – mniej stresu, więcej radości płynącej z doceniania prostych, dobrych rzeczy wokół nas.

Weź i spróbuj. „Just do it” – jak mawia Nike 😀

I teraz bardzo ważne! Z niczego nie musisz rezygnować, nic zmieniać. Wystarczy codziennie lub kilka razy dziennie przypomnieć sobie i wyostrzyć zmysły. Robiąc dokładnie to, co robisz w danej chwili!

Projekt trwa rok! Wiem, to dłuuuugo… Ale zapewniam Was, że nie będziecie się nudzić.

Ba! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziecie chcieli przestać 🙂

Nie będziecie się też stresować, wysilać, męczyć. Jak to możliwe?

Udział w projekcie nie wymaga wysiłku! Dziwne, wiem. Do tej pory osiągnięcie czegokolwiek wiązało się zapewne z kolejnym zadaniem w twoim życiu, które trzeba gdzieś pomieścić, wprowadzeniem dyscypliny, osiągnięciem wyników i, być może, poczuciem winy czy niezadowolenia z siebie, kiedy nie szło tak jak się spodziewałaś/łeś.

Zapomnij o tym! Tutaj to będzie dopiero zabawa!

A jeśli przydarzy Ci się, ze wypadniesz na tydzień lub dwa – nie martw się! Po prostu wróć do nas, kiedy będzie to możliwe 🙂

Ćwiczenia uważności opieramy na książce dr Jan Chozen Bays „Mindfulness, Jak wytrenować dzikiego słonia i inne przygody w praktyce uważności”.
Dr Chozen Bays jest lekarką i nauczycielką buddyzmu Zen.

Rok wypełnią nam 53 proste, ale bardzo inspirujące i cenne ćwiczenia uważności, sprawdzone w ciągu 25 lat w klasztorze ZEN, w którym mieszka autorka książki.

53 ćwiczenia wspierające bycie uważnym w codziennym życiu na 53 tygodnie roku!  Łagodne lecz porywające wprowadzenie mindfulness w nasze pędzące życie.

Czyż nie jest to wspaniała i budująca wizja twojej przyszłości?

W niedzielne wieczory pojawiać się będzie propozycja ćwiczenia na nadchodzący tydzień. Zaczynamy i praktykujemy. Nie urządzamy tu konkursu, bawimy się uważnością. Niesłychanie cenne będą wasze komentarze! Wspólnie będziemy się motywować i przypominać sobie o codziennej praktyce :). Pod koniec tygodnia pojawi się podsumowanie dotyczące doświadczania naszej praktyki przez tydzień.

Zakładam, że pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania. A może masz wątpliwości, czy wziąć udział w moim projekcie? Możesz również po prostu chcieć ze mną porozmawiać ?

Jestem tutaj i z chęcią odpowiem na każdą Twoją wiadomość!

Jeśli przeszło Ci przez myśl, że chcesz się ze mną skontaktować – po prostu to zrób! Nie krępuj się i nie zastanawiaj nad tym zbyt długo ? Mój adres mailowy to: uwazni@mindfulness-warszawa.pl.

.

Czekam na pytania, uwagi, sugestie lub zwykłe hello! od Ciebie?

 

Bardzo mi zależy, żeby Twoje uczestnictwo w projekcie przyniosło Ci wiele korzyści. Korzystaj więc z niego zachłannie i z radością!

Aby to zrobić wystarczy dołączyć do naszej grupy, którą znajdziecie tutaj:

Do zobaczenia! 🙂

Monika