Praktyka

W czasie tego tygodnia uświadom sobie obecność otaczających cię drzew. Możesz skupić się na wielu ich aspektach przykładowo na kształcie (drzew o okrągłej lub strzelistej koronie, o jednolitym lub postrzępionym obrysie), wysokości, na tym, jak się rozgałęzia, na kolorze i rodzaju liści. Nie pozwól umysłowi wdać się w analizę; po prostu ostrzegaj drzewa i doceniaj ich obecność.

Dobrym momentem, żeby zwrócić uwagę na drzewa jest jazda samochodem, tramwajem lub spacer, albo moment, kiedy wyglądasz przez okno. Patrz na liście i korę z bliska – jeśli możesz. Uświadom sobie, że drzewa oddychają. To, co one wydychają (tlen), wdychamy my. To, co my wydychamy (dwutlenek węgla) one wdychają.

Przypominajki

Każdy możliwy obrazek czy rysunek drzewa w każdym możliwym miejscu ?????

Uważność na drzewa w czasie majówki? Piękna, miękka, doceniająca praktyka na majowy weekend.

Podglądanie drzew, patrzenie na życie w nich i na nich – w postaci ptaków, muszek, i innych stworzeń zamieszkujących ich korę, konary, liście to było jak odkrywanie wszechświata. Poruszające było odkrywać tę cichą machinę życia, zdeterminowaną instynktem, porą roku – tak bliską człowiekowi a niemal całkowicie niezauważalną. Bardzo mocno poczułam zależność i wspólnotę oddechów. My wdychamy to co drzewa wydychają, drzewa wdychają to co my wydychamy.

To coś dla mnie 🙂 uwielbiam gapić się godzinami na korony brzóz i dębów, odwiedzanych przez skrzydlatych śpiewaków…

  • Kasia

Wspaniała praktyka! Moja firma, gdzie pracuję, jest dosłownie otoczona lasem, który do tej pory był, fakt – miłym i odprężającym, ale jednak tylko tłem, na który w taki sposób bardzo rzadko zwracałem uwagę, a dzięki tej praktyce będę miał okazję spojrzeć, a nie tylko widzieć.

  • Mariusz

Idealnie! W moim ogrodzie… wiele nowych drzew, uczę się ich, więc tym więcej poświęcę uwagi z tą praktyką!

  • Kamila

„Proszę, pamiętaj, że zawsze wspiera cię niezliczona liczba istot, w tym drzew. Nigdy nie jesteś sam.”

Dr Jan Chozen Bays