Praktyka

Uświadom sobie obecność koloru niebieskiego gdziekolwiek się pojawi. Rozglądaj się nie tylko za oczywistymi niebieskościami, takimi jak błękit nieba, ale także za różnymi jego odcieniami i subtelniejszymi przejawami.

Przypominajki

Niebieskim pisakiem zrób małą kropkę na wierzchu dłoni lub po wewnętrznej stronie nadgarstka. Porozklejaj niebieskie karteczki w dobrze widocznych miejscach w domu, na przykład na drzwiach, lodówce i tak dalej.
Gdy wzrok twój padnie na którąś z tych “przypominajek”, zatrzymaj się na chwilę i rozejrzyj w poszukiwaniu koloru niebieskiego. Może to być jakikolwiek jego odcień, na jakiejkolwiek przestrzeni, od małej kropki po rozległy obszar.
Warto też zmiękczyć spojrzenie i “zaprosić” kolor niebieski, żeby się pojawił.

Lekko i radośnie praktykujemy spostrzegawczość i koncentrację. ?

Badamy co dzieję się w naszym wewnętrznym środowisku, kiedy przypominamy sobie o praktyce. wyszukujemy kolor niebieski, spostrzegamy go i doświadczamy jego indywidualności i niepowtarzalności.

Ta praktyka była dla mnie odpoczynkiem i zabawą. Zabawą w niebieskie ?. Nie odkryję niczego oryginalnego pisząc, że ilość odcieni koloru niebieskiego może przyprawić o zawrót głowy.


I tak jak w każdej praktyce powrót do chwili obecnej w poszukiwaniu błękitu wokół mnie oraz wyostrzenie świadomości było również kontaktem z samą sobą.

Miła praktyka. Dała mi nowe spojrzenie na rzeczy, które widuję na co dzień. Moje największe odkrycie: przenośne toalety są niebieskie 🙂 Z powodu prac remontowych na trasie mojej codziennej wędrówki mijałam taką już w poprzednim tygodniu. Mijałam z niechęcią, odwracając głowę. Nagle w środę – WOW! Ona jest NIEBIESKA! I od środy mijałam ją z uśmiechem.

  • Aldona

Dla mnie ta praktyka:
* była dobrym ćwiczeniem na spostrzegawczość, najwięcej niebieskiego zauważyłam będąc w drodze, pieszej, samochodowej – w mieście na ulicach mamy dużo znaków w kolorze niebieskim,
* gdy byłam pochłonięta przez moje “kochane” myśli, a sobie o niej przypominałam, była powodem uśmiechu, nadawała lekkości mojemu bytowi,
* była okazją do tego, żeby zauważyć niebo, trochę się w nie powgapiać i pozachwycać jego pięknem,
* pokusiłam się o to, aby wnikliwiej poznać znaczenie koloru niebieskiego,
* niebieski symbolizuje wodę, a woda jest źródłem życia.

  • Kasia

Kolor niebieski właściwie przełączał mnie, odczułam i spokój i dużo radości, takiej wewnętrznej. Tak, jak pisałaś: “wyostrzenie świadomości i poczucie samej siebie” w procesie zapoczątkowanym jakby zabawą. Zostawiam to sobie, bo dobrze mi z tym.

  • Asia

„Nawet gdy umysł zasnuwają chmury i zewsząd kropi deszcz emocji, nasza Prawdziwa Natura wciąż tam jest, rozświetlając od środka nas i wszystko, co żyje.”

Dr Jan Chozen Bays