Praktyka

Uświadom sobie obecność wody we wszystkich jej postaciach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz twojego ciała i mieszkania. Uświadom sobie aspekt płynności w jedzeniu, piciu i w całym twoim otoczeniu.

Przypominajki

Umieść w widocznych miejscach hasło “Woda” lub obrazek przedstawiający krople wody. Możesz także postawić w strategicznych miejscach miseczki z wodą.

To, co było podstawowym doświadczeniem wody, to jej całkowita wolność. Nie dało się jej zatrzymać. Kiedy już się pojawiała kradła show. Jedyne co pozostało to poddać się na jej warunkach.

Herbata, woda w kranie, rosa, deszcz, chmury. Woda jest wszystkim i wszystko jest nią.

Ja zwróciłam uwagę na oczyszczający aspekt wody:
* woda w postaci łez, które w końcu przynoszą ulgę w napięciu, a potem pojawia się więcej przestrzeni w umyśle,
* woda w postaci potu, moczu, z którą wydalamy to, co zbędne, toksyczne i organizm oczyszcza się,
* woda, która służy do mycia ciała,
* woda do przemywania ran
* i woda potrzebna do prania, zmywania naczyń.

  • Kasia

Moje ciało w większości składa się z wody. Jednak podczas upadku to kość promieniową prawej ręki złamałam, a nie wodę rozlałam w tym miejscu. Los jest ślepy?

Piszę i popijam herbatę, która wcześniej była rosą, mgłą, chmurą, deszczem, strumieniem, rzeką, morzem… a za jakiś czas powtórzy swoją wędrówkę. Zachwyca mnie jej przemienność, jej swoboda i łatwość dopasowywania się do każdego kształtu naczynia, w którym gości (teraz filiżanki), jej wszechobecność i ulotność, widzialność i niewidzialność, no i że lać wodę możemy bez jej użycia, słownie.

  • Lucyna

Cztery dni w deszczowej Holandii – woda wszędzie dookoła, na głowie, karku, okularach, w butach. Woda, która daje ochłodę, ale czasem chłodzi zbyt mocno. Woda, która odżywa rośliny dookoła. Woda – miejsce życia. Woda – żywioł, który porywa, niszczy, jest pod częściową kontrolą. A w pamięci cały czas wspomnienie poprzedniego tygodnia i mojego kobiecego/kręgowego wyjazdu – woda jak KOBIETA: wolna, zmienna, dająca życie. Woda jest wszędzie. Życie jest z wody.

  • Aldona

„Patrzcie na wodę jak na płyn życia.”

Dogen, mistrz zen