Praktyka

Uświadom sobie swoją skłonność do prokrastynacji, odkładania na później czegoś, co należy zrobić. Bądź świadomy zarówno pragnienia, żeby coś odłożyć, jak i tego, co z tą chęcią robisz – to znaczy, jaką metodę zwlekania stosujesz. Zastanów się, co jest powodem twojej prokrastynacji i jakie strategie możesz zastosować, żeby ten nawyk zmienić lub go wykorzenić.

Przypominajki

Karteczki z napisem “odkładanie” w różnych miejscach, także tam, gdzie zdarza ci się uciekać gdy coś odkładasz, np. na telewizorze, na konsoli do gier czy komputerze…

Odkładanie na później. Bo nie ma czasu. Bo jest coś ważniejszego. Bo to wydaje się skomplikowane. Bo to i bo tamto. Mistrzostwo w odkładaniu. Więc może coś na odwrót – zrobić jedną może kilka rzeczy które już swoje doczekały. Zobaczyć, jakie to uczucie.

  • Monika

Prokrastynacja… Mam kilka grzeszków na sumieniu i jednocześnie alibi. W przypadku prokrastynacji często mam alibi. Ciekawe, że najczęściej odkładam to, co sprawia mi przyjemność i do czego mnie “ciągnie”. Teraz to odkryłam 🙂

  • Kasia

No cóż… ćwiczę się w akceptacji mojej prokrastynacji 😉 choć wielką radość i ulgę daje mi zakończenie odkładanych spraw i kilkakrotnie w minionym tygodniu doświadczyłam tej radości.

  • Aldona

„Gdybyś miał przed sobą tylko tydzień życia, co takiego chciałbyś zrobić albo powiedzieć? Nie odkładaj tego na później.”

Dr Jan Chozen Bays