Praktyka

Uświadom sobie światło we wszystkich jego postaciach, gdy jest jasne i przygaszone, gdy pada bezpośrednio lub jest odbite.

Przypominajki

Umieść słowo “światło” lub symbol żarówki w odpowiednich miejscach, np. przy włącznikach lub obok nich.

Światło, kiedy jest widno – światło słoneczne, bijące prosto z promieniującej, rozmazanej kuli na niebie, światło zza chmur, nie wiadomo skąd! Poczucie jakby powietrze, przestrzeń była jednym i tym samym ze światłem. Zdziwienie, kiedy przychodzi noc. Powietrze jest a światła już nie. Zaczyna się symfonia sztucznych świateł. Tak wielu, że światła księżycowego prawie nie widać. Noc, wszystko zgaszone – ale jakiś rodzaj światła zawsze jest. Z ulicy za oknem, z klatki sączący się spod drzwi. Światło-cienie w domu – to też światło.

Bardzo lubię obserwować światło i prawie zawsze znajdę tą szczelinę, którą światło wpada do mnie:)

  • Kasia

Myślałam, że będę praktykować intensywnie w pracy, bo tam często ciemność przeplata się ze światłem. Ale tak nie było.
Najwięcej mojej uwagi przyciągnęły i najbardziej zachwyciły zmiany oświetlenia w drodze do pracy, w zależności od godziny i pogody. Do dziś jest we mnie zachwyt, który towarzyszył, gdy poranne mgły nadawały światłu mleczny odcień.

  • Aldona

Zabrałam uważność do Afryki. Tyyyyle tu światła… Czasami mrużę oczy żeby nie spłonąć, czasami szeroko je otwieram na oświetlone cuda. Czy kochałabym cień gdyby światła było maleńko? Hmmm

  • Lucyna

„Każdy ma swoje własne światło. Co jest twoim światłem? Czy mógłbyś je w sobie wzbudzać, żeby uczestniczyć w dawaniu życia światu.”

Dr Jan Chozen Bays