Praktyka

Uświadom sobie doznania płynące z okolicy ciała nazywanej żołądkiem. Sprawdzaj, co się dzieje przed posiłkami i po nich. CO żołądek może ci powiedzieć na temat głodu i sytości?

Przypominajki

Umieść słowo “Żołądek” lub jakieś proste obrazki, symbole w widocznych miejscach, zwłaszcza w tych, w których zwykle jadasz.

Czy żołądek stał się dla Was źródłem wiedzy, przyjemności czy zadziwienia?

Mam bardzo dobry kontakt z moim żołądkiem. Oczywiście najczęściej wtedy gdy o nim wcześniej zapomniałam. Pomyślałam właśnie, że chyba w żołądku mieszka moje “wewnętrzne dziecko”, które płacze, gdy o nim zapomnę..

  • Aldona

Moja praktyka ukazała mi jak na dłoni, że nie mam z nim kontaktu takiego jak bym chciała. Próbowałam czuć żółądek przed posiłkiem, w trakcie i po. Wydawało mi się, że doznania będą i że będą bardzo wyraźne. Zmieniały się, to prawda ale bardziej czułam: głodna – najedzona, niż coś pomiędzy.

Zauważyłam natomiast, że głód, który czasami czułam w żołądku nie zawsze był głodem jedzenia ale np. głodem związanym z niepokojem czy smutkiem. głodem niemyślenia. Sporo doznań towarzyszących tym “innym głodom” jest takich samych – ssanie w brzuchu, trudności ze skupieniem się, roztrzęsienie czy zawroty głowy. To moje odkrycie.

  • Monika

„Wsłuchaj się w mądrość swojego żołądka. Może cię poprowadzić ku lepszemu zdrowiu i większemu zadowoleniu.”

Dr Jan Chozen Bays